Język niemiecki

Problemy w szkole z językiem naszych zachodnich sąsiadów? Nie rozumiesz niemieckiej gramatyki? Może masz problem, by opanować słownictwo? Albo grozi Ci powtarzanie klasy z tego przedmiotu. Chyba pora na korepetycje z niemieckiego. Dzięki nim nadrobisz braki, nauczysz się słówek i zrozumiesz zasady gramatyki.

Korepetycje z niemieckiego czy kurs językowy?

Korepetycje z niemieckiego to nie to samo, co kurs językowy. Decydując się na jedno lub drugie, warto się zastanowić, co nam będzie bardziej potrzebne. Kurs językowy nie jest skorelowany w żaden sposób ze szkolnym programem nauczania, uczyć się więc tam będziemy zupełnie innych rzeczy. Natomiast korepetycje z niemieckiego pozwolą nam wprowadzić ład w szkolną wiedzę, powtarzać na bieżąco materiał z danej lekcji, przygotować się do sprawdzianu i odrobić lekcje.

Gdzie szukać korepetycji z niemieckiego?

Korepetycje z języka niemieckiego prowadzą niektóre szkoły językowe oraz centra edukacyjne. Jest też dużo osób, które udzielają korepetycji prywatnie. Ich ogłoszeń szukać możemy w szkole, na tablicy ogłoszeń lub w internecie. Można również ogłosić się samemu na jednym z licznych portali edukacyjnych. Niektórzy udzielają również tego typu pomocy za pomocą internetu, a lekcje prowadzone są np. przez skype.

Jak wybrać dobrego korepetytora?

By mieć pewność, że osoba, która prowadzi nasze korepetycje z niemieckiego, nauczy go nas skutecznie, warto szukać osoby po studiach, mającej przygotowanie pedagogiczne. Powinna ona znać podstawy programowe dla danego etapu edukacji.

Ile kosztują korepetycje z niemieckiego?

W zależności od wybranej formy, czy korepetycje są grupowe czy indywidualne, w szkole lub u osoby prywatnej, musimy się liczyć z wydatkiem co najmniej 20 złotych za godzinę. Czasami udaje się znaleźć taniej korepetycje grupowe.