Kursy gimnazjalne

Egzamin gimnazjalny to jedno z trudniejszych wyzwań jakie czeka każdego ucznia – to właśnie od wyników tego egzaminu zależy dalsza ścieżka edukacyjna dziecka. Słabe wyniki mogą uniemożliwić przyjęcie ucznia do lepszych liceów, co w rezultacie może pokrzyżować plany związane ze studiowanie na prestiżowych uczelniach wyższych. Zdanie egzaminu bez większego problemu jest możliwe, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu – uczeń może sam się przygotować lub zapisać się na kursy gimnazjalne, prowadzone w centrach edukacyjnych.

Dlaczego warto zapisać dziecko kursy gimnazjalne?

Od egzaminu gimnazjalnego zależy przyszłość ucznia, jeśli dzięki wysokim wynikom dostanie się do najlepszego liceum, najprawdopodobnie bez problemu zdobędzie także indeks najlepszych polskich lub zagranicznych uczelni wyższych.

Kursy gimnazjalne to zajęcia, które prowadzone są przez najlepszych korepetytorów – głównm zadaniem nauczycieli jest optymalne przygotowanie uczniów do egzaminu. Podczas lekcji uczniowie powtarzają wszystkie szkolne zagadnienia i w razie problemów mogą liczyć na wsparcie nauczyciela. Kursy gimnazjalne to także ćwiczenia na próbnych arkuszach egzaminacyjnych – struktura egzaminu dla większości uczniów jest problematyczna.

Jak wygląda kurs gimnazjalny?

Kursy gimnazjalne uwzględniają ramy programowe a sposób przekazywania informacji dostosowany jest do poziomu wiedzy uczniów. W zależności od centrów edukacyjnych, zajęcia prowadzone są w kilku lub kilkunastoosbowych grupach. Dla uczniów najlepszym rozwiązaniem jest nauka w gronie 4-6 osób, nauczyciel ma wtedy czas dla wszystkich uczniów, a uczestnicy kursu nie rozpraszają sie nawzajem. Zajęcia mogą mieć charakter:

  • intensywny – kurs rozpoczyna się na jeden lub dwa miesiące przed egzaminem i trwa z reguły dwa tygodnie, spotkania najczęściej odbywają się codziennie;
  • regularny – kurs rozpoczyna się już we wrześniu lub październiku, same zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu.

Wiele centrów edukacyjnych decyduje się prowadzić osobne kursy dla części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Taki podział znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy przez ucznia.

Kursy gimnazjalne w profesjonalnych centrach edukacyjnych to najlepsze wsparcie dla ucznia, którego czeka egzamin gimnazjalny. Uczeń nie tylko zdobędzie wiedzę, którą wykorzysta na egzaminie, ale także bardzo dobrze pozna strukturę egzaminu.