Kursy maturalne

Przed Tobą matura? Nie wiesz, czy uda Ci się do niej przygotować w tak krótkim czasie? A czy pomyślałeś o kursie maturalnym? To jedna z najlepszych form powtarzania materiału. Na kursie po pierwsze Twojej nauki pilnuje korepetytor, który wyjaśnia w razie czego wszelkie braki oraz koryguje nieprawidłowości. Po drugie – pracując w grupie szybciej możesz ocenić swoje postępy.

Kurs maturalny – gdzie szukać?

Kursy maturalne organizowane są najczęściej przez centra edukacyjne lub korepetycyjne. Niektóre szkoły policealne także je organizują. Ogłoszeń o kursach w Twojej miejscowości powinnienś szukać na tablicy ogłoszeń w szkole lub w internecie.

Jak wygląda kurs maturalny?

Kursy maturalne mają najczęściej dwie formy: regularną i intensywną. Pierwszy rodzaj kursu trwa kilka miesięcy, a kursanci spotykają najczęściej raz lub dwa razy w tygodniu. Intensywne kursy maturalne mają miejsce najczęściej w czasie ferii lub tuż przed maturą. Kursanci mają wtedy zajęcia codziennie, po kilka godzin, dzięki czemu mogą zrobić szybko, acz gruntowną powtórkę wiadomości.

Jak wybrać najlepszy kurs maturalny?

Przed zapisaniem się na kurs maturalny warto sprawdzić, czy dana jednostka zatrudnia wykwalifikowany personel, znający najnowsze wymagania komisji maturalnych. Drugim wyznacznikiem jest to, czy w czasie zajęć pracuje się na oryginalnych arkuszach egzaminacyjnych. Warto również dokładnie przeczytać umowę, także pod kątem np. rezygnacji z kursu i zwrotu gotówki.

Ile kosztuje kurs maturalny?

Zapisanie się na kurs maturalny to wydatek rzędu 400-700 złotych, w zależności od wybranej placówki oraz wielkości miejscowości. Kursy organizowane są w większych miastach, czasami jednak można je znaleźć także na prowincji.