4 porady, jak poprawnie przygotować się do egzaminu FCE

4 porady, jak poprawnie przygotować się do egzaminu FCE

Egzamin FCE to poważna sprawa. Osiągnięty certyfikat jest prestiżowy, dzięki czemu pozwala zdobyć między innymi lepszą pracę. Dlatego, jeśli planujesz przystąpić do takiego egzaminu, dobrze się przygotuj. Chcemy Ci ułatwić ten proces, dlatego poniżej prezentujemy 4 porady, dzięki którym egzamin nie sprawi żadnych trudności. Zapraszamy do lektury!

Uczęszczaj na kurs przygotowujący

Według nauczycieli od języka angielskiego najlepiej rozpocząć przygotowanie do fce już rok wcześniej, przed planowaną datą podejścia do egzaminu. Dobrym rozwiązaniem będzie zapisanie się do szkoły językowej. Zazwyczaj kurs przygotowawczy rozpoczyna się rok wcześniej. Chodzenie na zajęcia pozwoli Ci się zmobilizować do nauki w sposób systematyczny. Nie da się ukryć, że wydatki finansowe również związane z uczęszczaniem na kurs potrafią zmobilizować do działania. Podczas zajęć będzie także możliwość skonsultowania wszelkich wątpliwości co do aspektów językowych i gramatycznych. Rozwiewając wątpliwości, nic Cię nie zaskoczy na egzaminie.

Rozwiązuj wcześniejsze testy

Charakter egzaminu FCE wymusza znajomość języka angielskiego na wielu płaszczyznach. Z tego względu warto znać wszystkie typy zadań i poszczególnych części, występujących na samym egzaminie. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozwiązywanie wcześniejszych testów. Źródłami takich wzorów jest internet. Zestawy egzaminacyjne są publiczne dlatego można z łatwością pobrać z anglojęzycznych portali.

Czytaj teksty w języku angielskim

Nauka nie musi być uciążliwa. Uczenie się zwrotów i słówek może odbywać się poprzez czytanie artykułów i książek po angielsku. Taka strategia pozwoli Ci rozwinąć bardzo dobrze słownictwo i swobodnie stosować formę pisemną i ustną. W sieci można z łatwością znaleźć listy ciekawych książek nie tylko pod kątem fabuły, lecz także słownictwa i stylistyki. Doskonałym przykładem jest Harry Potter and the Philosopher's Stone czy Murder on the Orient Express.

Otaczaj się językiem obcym

Aby egzamin był czystą przyjemnością najlepiej osłuchiwać się z językiem angielskim. Egzamin ma na celu sprawdzenie, czy umiesz aktywnie słuchać i posługiwać się angielskim. Wiele osób praktykuje oglądanie krótkich filmów w popularnych serwisach takich jak YouTube czy platformach VOD, gdzie można z łatwością włączyć brytyjskie lub amerykańskie seriale. Naukę może umilić, oglądając The Friends lub How I Met Your Mother. Na uwagę zasługuje także BBC Learning English, w którym można znaleźć przydatne dokumenty i materiały edukacyjne.