Ile kosztuje wydanie książki w modelu self-publishing?

Ile kosztuje wydanie książki w modelu self-publishing?

Większość początkujących autorów marzy o tym, aby w końcu wydać swoją własną, autorską książkę. Czy musi być to trudne? Oczywiście, że nie, choć, z całą pewnością wymaga pewnego nakładu pracy i trzeba wiedzieć, w jaki sposób podejść do tego odpowiednio, czyli tak, aby postawione przed sobą cele zostały osiągnięte. Przede wszystkim warto zainteresować się modelem self-publishing, oraz tym, jak dużo kosztować będzie wydanie takiej książki.

Dlaczego warto wydać swoją książkę?

Warto realizować swoje marzenia, ponieważ to one dodają życiu kolorytu. Skoro początkujący pisarz marzy o tym, aby wypuścić na rynek swoją własną książkę, z całą pewnością powinien zrobić wszystko, co w jego mocy, aby mu się to udało. Naturalnie najpierw powinien dowiedzieć się on, na czym opiera się cały ten system self-publishing, oraz ile kosztuje wydanie książki, opierając się na tym właśnie modelu. Na pewno będą to przydatne informacje, które rzutować będą na całe dalsze życie i rozwój potencjalnej kariery.

Kto powinien zdecydować się na wydanie własnej książki w opcji self-publishing?

Do kogo kierowana jest taka oferta? Z całą pewnością do każdego, kto pragnie wydać swoją książkę i wziąć ją do rąk w namacalnej, materialnej formie. Przecież to niezapomniane uczucie, które dla wielu osób jest po prostu spełnieniem najskrytszych marzeń! Dodatkowo z takiej opcji self-publishing skorzystać warto, wtedy gdy dana książka nie została przyjęta przez klasyczne wydawnictwo, na przykład z powodu braku wsparcia dla debiutantów, oraz wtedy gdy chce się mieć pełną kontrolę nad całym procesem wydawniczym, oraz dalszą dystrybucją. Każdy, kto ma takie plany, powinien już teraz zainteresować się, ile kosztuje wydanie książki.

Ile kosztuje takie samodzielne wydanie książki?

Ile kosztuje wydanie książki w modelu self-publishing i z odpowiednim wsparciem swojego wydawnictwa? Warto zaznaczyć już na początku, że często koszt całości oscyluje w granicach kilkunastu tysięcy złotych. Najczęściej jest to kwota, która lekko przekracza 10-12 tysięcy złotych. Warto jednak wiedzieć, że w tym zawarte są wszelkie koszty niezbędne do tego, aby książka mogła powstać i pojawić się na rynku. W cenę wliczona jest już korekta i przygotowanie do druku, a także odpowiedni dobór okładki i jej wykonanie, a także drukowanie ustalonej ilości egzemplarzy. Dzięki temu wszystko zorganizowane jest dosłownie od A do Z.