Jak nauczyć się kryptowalut?

Jak nauczyć się kryptowalut?

Kryptowaluty zyskują na popularności i to nie tylko wśród osób, które interesują się finansami. Na ich popularność składa się między innymi wysoka inflacja, duże wzrosty ich cen, czy niskie stopy procentowe. Coraz więcej osób wyraża zainteresowaniem, a problem pojawiają się głównie na starcie. Jak zacząć z kryptowalutami? O pytanie, które najczęściej pada z ust nowicjuszy, dlatego przygotowaliśmy mini poradnik dla początkujących, zapraszamy do lektury!

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta określana jest mianem wirtualnej monety bądź waluty cyfrowej. Nie posiadają fizycznej formy i są umieszczane w tzw. blockchainie (łańcuchu bloków). Jak można zostać ich nabywcą? Są one przypisywane do adresatów portfeli kryptowalutowych. Najpopularniejszą z kryptowalut obecną na rynku od 2009 roku jest BITCOIN (BTC). Dlaczego są one tak popularne? Kryptowaluty różnią się od pieniędzy fiducjarnych. Nie są one kontrolowane przez rząd, a jedynie użytkowników. Znajdują się w rękach społeczności kryptowalutowej, a więc żadne instytucje, w tym banki nie mają nad nimi kontroli.

W jaki sposób nauczyć się kryptowalut?

By uchwycić istotę kryptowalut, najpierw należy zrozumieć ich specyfikę. To zdecentralizowana waluta, stworzona po to, by umożliwić szybkie, tanie, wygodne i co najważniejsze bezpieczne transakcje, które nie wymagają udziału banków, czy innych pośredników. Kryptowalut możesz uczyć się samodzielnie (jednak jest to pracochłonne i nie każde zagadnienie może być dla Ciebie jasne) lub udać się na kurs kryptowalut i skorzystać z pomocy specjalistów z tej dziedziny. Takie miejsce pozwoli Ci w bezpieczny sposób wejść w świat cyfrowych monet. Obecnie istnieje już kilkanaście tysięcy kryptowalut, a więc jest to siłą rzeczy rozbudowany i mocno zróżnicowany rynek.

Do czego mogą służyć nam kryptowaluty?

Kryptowaluty mogą stanowić środek wymiany wartości. Tak samo, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych monet możemy coś za nie nabyć, pod warunkiem, że sprzedawca akceptuje taką formę płatności. Dlaczego ludzie decydują się na taką formę płatności? Główną przyczyną jest chęć zachowania anonimowości. Kryptowaluty stanowią również idealne rozwiązanie dla transakcji międzynarodowych. Tradycyjny przelew może trwać nawet kilka dni, natomiast wirtualne monety docierają nawet w przeciągu kilku minut.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zajrzyj na nasz portal i sprawdź informacje na temat ciekawych kursów, szkoleń, czy korepetycji - bądź na bieżąco!