Jak przygotować się do wydania książki i ile to kosztuje?

Jak przygotować się do wydania książki i ile to kosztuje?

Napisałeś książkę i nie wiesz co dalej? Cóż, nie jesteś jedyny. Wątpliwości dotykają wszystkich początkujących twórców, którzy nie za bardzo wiedzą, gdzie zgłosić się ze swoją książką, w jaki sposób znaleźć wydawcę, albo jak wydać ją samodzielnie za własne pieniądze, oraz jak dużo będzie to kosztowało. To dlatego warto przeczytać ten artykuł i być może rozwiać większość swoich wątpliwości.

Co zrobić po napisaniu książki?

Moment po skończeniu pisania książki dla wielu osób jest najtrudniejszy. Pojawia się bowiem pytanie, co dalej? Wiele osób zastanawia się również, ile kosztuje wydanie książki, oraz jak odpowiednio się do tego przygotować. Na pewno ten czas po skończeniu tworzenia, jest bardzo ważny i służy dalszemu rozwojowi. Jest to moment na to, aby poszukać wydawnictwa, które będzie zainteresowane wydaniem tej pozycji, albo samemu przemyśleć zainwestowanie w swoje dzieło i wydanie go za własne pieniądze. Jest to opcja, którą wybiera naprawdę wielu autorów, którzy dopiero debiutują na rynku.

Ile kosztuje wydanie książki?

Oczywiście bardzo ważnym i kluczowym pytaniem w tej kwestii jest, ile kosztuje wydanie książki? Z całą pewnością należy przygotować się na dość wysoki koszt, ponieważ cena może osiągnąć nawet kilkanaście tysięcy. Warto jednak wiedzieć, że w tej kwocie zamyka się już przygotowanie książki do druku, stworzenie okładki, a także przedruk nawet tysiąca egzemplarzy. Inwestując tak wiele w swoją książkę, otrzymuje się ją w gotowym do sprzedaży stanie. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne. O dalszym losie książek również decyduje się samodzielnie. Dla wielu osób jest to idealna opcja, ponieważ sami decydują o tym, gdzie trafi dana książka, oraz w jaki sposób będzie promowana na rynku. Będzie to świetna sytuacja dla osób, które posiadają już pewien plan, albo dobrze znają się na marketingu.

Gdzie później sprzedawać swoją książkę?

Wiadomo już, ile kosztuje wydanie książki. Teraz należy zastanowić się nad tym, gdzie można ją reklamować, oraz gdzie można ją sprzedawać. Najpopularniejszą opcją, jaką z reguły wybierają młodzi twórcy, jest sprzedaż za pośrednictwem internetu. Zakładając na przykład własny sklep internetowy, albo wykorzystując do tego specjalne fora. Oprócz tego można zawrzeć współpracę z księgarniami, które na ustalonych zasadach zgodzą się na to, aby książki znalazły się w ich ofercie. Poza tym można sprzedawać je także podczas wieczorków i spotkań z pisarzami, które często organizowane są przez okoliczne domy kultury, a także liczne biblioteki.