Jak wybrać wysokojakościową firmą szkoleniową?

Pracujesz już wiele lat i czujesz, że stoisz w miejscu? Więcej nie czekaj, tylko poproś swojego pracodawcę o szkolenia podwyższające kompetencje. Poniżej prezentujemy wskazówki dotyczące tego, czym kierować się przy wyborze odpowiedniej firmy szkoleniowej. Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Jak rozpocząć poszukiwania dobrej szkoły szkoleniowej?

Przede wszystkim należy zadać sobie fundamentalne pytanie: czemu ma służyć szkolenie? Przykładowo, jeśli chcesz zwiększyć umiejętności w zakresie wózków widłowych, wybierz kurs na wózki unoszące. Jeśli udział w kursie jest motywowany problemami w Twoim zespole, to warto poszukać takiej firmy szkoleniowej, która dodatkowo wykona pełną diagnozę szkoleniowych potrzeb. Czym właściwie jest diagnoza szkoleniowa? Proces ten polega na otrzymaniu od każdego potencjalnego uczestnika szkolenia informacji o swoich kompetencjach oraz oczekiwaniach względem kursu. Należy unikać firm, które chcą jedynie spotkać się w kwestii zwiększenia kompetencji pracowników z przełożonym bez chęci kontaktu z samymi uczestnikami kursu. Każda szanująca się firma zajmująca się szkoleniami przygotowuje program, na podstawie weryfikacji uczestników pod kątem m.in. umiejętności zawodowych. Takie podejście szkoleniowej firmy z pewnością przyniesie wiele korzyści w postaci zwiększonej wiedzy u uczestników danego kursu.

Czy wybrać mało znaną firmę, czy rozreklamowaną?

Wiele firm szkoleniowych współpracuje z psychologami biznesu. Współpraca takich podmiotów owocuje kreatywnymi i chwytliwymi reklamami. Dlatego wiele osób chętnie wybiera firmy wykazujące się pozytywnymi cechami zaprezentowanymi w reklamach. Firma szkoleniowa tego typu ma odpowiedni kapitał finansowy. Jednak trzeba uważać na nieprofesjonalne firmy, które wystawiają jedynie pokaźny rachunek, który nie rozwiąże wcale braków wiedzy i umiejętności pracowników. We współczesnym świecie dajemy się oczarować korporacyjnym firmom, znanym nazwiskom czy świetnie brzmiącym frazesom, które właściwie nic po głębszym zastanowieniu nie znaczą. Aby zminimalizować zły wybór firmy szkoleniowej, należy szukać z różnych źródeł. Rynek szkoleń jest w Polsce bardzo rozbudowany dlatego najlepiej weryfikować zarówno firmy rozreklamowane, jak i te mniej znane.

Jak ocenić trenera szkoleniowego?

Każda szkoleniowa firma prezentuje swoich trenerów w jak najlepszym świetle. Osoba prowadząca szkolenia dla nauczycieli online nie zawsze musi mieć doświadczenie z dziećmi. Jest wiele przykładów potwierdzających, że portfolio to nie wszystko. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem kursu, warto zapytać trenera, jak będzie wyglądało szkolenie oraz jakimi metodami szkoleniowymi dysponuje. Taka strategia pozwoli na wyłapanie czy narzędzia są naprawdę trafne, czy niestety wybrane dość przypadkowo.