Udzielasz korepetycji? Sprawdź, gdzie się ogłaszać?

Udzielasz korepetycji? Sprawdź, gdzie się ogłaszać?

Jesteś nauczycielem i szukasz dodatkowego źródła dochodu? A może dysponujesz szeroką wiedzą w jakiejś dziedzinie i chcesz ją zmonetyzować? Jeżeli utożsamiasz się z powyższym scenariuszem, poniższy poradnik jest dla Ciebie!

Korzystaj z branżowych portali

W pierwszej kolejności warto zatroszczyć się o to, aby założyć konto w popularnych serwisach dotyczących korepetycji. Możesz tam podać swoją dyspozycyjność, preferowaną stawkę, opiszesz także swoje doświadczenie i wszystko co, chciałbyś przekazać wszystkim tym osobom, które mogą być potencjalnie zainteresowane świadczonymi przez Ciebie usługami. Niektóre takie serwisy są płatne, w ich konieczne jest uiszczenie niewysokiej opłaty np. w ramach rocznego abonamentu.

Zamieść ogłoszenie w gazecie lokalnej

Kolejnym miejscem, które warto uwzględnić na swojej liście, są gazety lokalne. To świetne źródło wiedzy o bieżących wydarzeniem i o tym, co dzieje się w Twoim regionie. Dobrą praktyką będzie umieszczenie krótkiego ogłoszenia o tym, że udzielasz korepetycji. Podanie stawki i dotychczasowego doświadczenia wraz z numerem kontaktowym może sprawić, że taka gazeta z Warmii i Mazur stanie się jednym z miejsc, w których będziesz mógł pozyskiwać nowych klientów. Wykorzystaj potencjał, jaki tkwi w prasie drukowanej. Wciąż wiele osób po nią sięga i przegląda ogłoszenia lokalne w nadziei na to, że znajdzie potrzebnych specjalistów z okolic.

Media społecznościowe i grupy lokalne to kolejne propozycje

W sytuacji, gdy chcesz dotrzeć do osób ze swoich bliskich okolic, warto korzystać z wszelkich dostępnych możliwości. Poza branżowymi serwisami i prasą lokalną należy też zwrócić uwagę na grupy lokalne np. na facebooku. To jedna z częściej praktykowanych metod wśród osób, które szukają nowych kursantów. Możesz też pomyśleć o założeniu własnego fanpage'a, na którym będziesz dzielić się swoją ekspercką wiedzą. Będzie to stanowiło jeden z elementów pomocnych do budowania swojego profesjonalnego wizerunku.

Powyższe wskazówki to zaledwie kilka przykładów spośród dostępnych możliwości. Pamiętaj jednak o tym, że największą moc mają rekomendacje. Do każdego ucznia i kursanta podchodź zatem z profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem. Dzięki temu o wiele prościej przyjdzie Ci poszukiwanie kolejnych osób, które będą chciały się od Ciebie uczyć. Moc poleceń jest ogromna w każdej branży. Nie zapominaj o tym i weź pod uwagę, że każdy zadowolony uczeń może w przyszłości polecić Cię innym osobom. To najprostszy i najpewniejszy sposób na budowanie swojej rozpoznawalności!