Urlop – gdzie najlepiej spędzić go w Polsce?

Urlop – gdzie najlepiej spędzić go w Polsce?

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy w szkole, przychodzi czas na naładowanie akumulatorów. Zazwyczaj szukamy zdecydowanie cieplejszych miejsc do wypoczynku. Poza opalenizną, kuszą nas one przede wszystkim długimi dniami, wysoką temperaturą oraz świetnymi warunkami nad wodą. W naszym kraju znajdziemy mnóstwo opcji.

Kraina Tysiąca Jezior

Szum jeziora, łagodny śpiew ptaków, otwarta na stole gazeta – Warmia i Mazury bez wątpienia wzbudzają w wielu z nas nostalgiczne wręcz emocje. Bardzo duża część mieszkańców wschodniej Polski co roku przynajmniej na kilka dni rzuca wszystkie swoje zobowiązania pod kątem pracy i stara się poświęcić dłuższą chwilę dla swoich najbliższych. Czym przede wszystkim wyróżniają się Mazury? Na pierwszym miejscu musimy powiedzieć o niesamowitej wręcz liczbie jezior. Dzięki temu, każdy znajdzie coś dla siebie. Z jednej strony mamy kilka kurortów, które przyciągają setki tysięcy turystów każdego roku. Warto jednak wspomnieć o nieco mniejszych, ukrytych w lasach zakątkach, gdzie jedynym problemem może być niespotykana w normalnych warunkach cisza i spokój. Gorąco polecamy właśnie taki wypoczynek.

Bałtyckie piękno

Wbrew pozorom, w wielu krajach europejskich bylibyśmy negatywnie zaskoczeni pod kątem przyjemności korzystania z plaży. Chorwackie wybrzeże jest niezwykle popularne ze względu na swoje kamieniste klify. W wielu miejscach we Włoszech również dominują kamienie, a piaszczyste plaże zazwyczaj zajmują naprawdę mało miejsca. W tym momencie możemy z nieskrywaną dumą spojrzeć na nasz Bałtyk. Na ponad czterystu kilometrach linii brzegowej możemy znaleźć przede wszystkim długie, piaszczyste plaże. Miłośnicy nieco bardziej aktywnego spędzania czasu także nie będą zawiedzeni – klify w Wolińskim Parku Narodowym są doskonałym miejscem na spacery.

Zielone miasto

Nie zawsze mamy jednak możliwość wyjechania z aglomeracji. Czasami wynika to ze względów zdrowotnych, innym razem musimy zostać ze względu na finanse. Czy to oznacza, że powinniśmy cały ten czas spędzić we własnych czterech ścianach? Absolutnie nie! Największe miasta w naszym kraju starają się, aby były one jak najbardziej przyjazne dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Parki wewnątrz miast to świetne miejsce na odpoczynek. Zamiast wybierać się tam samochodem, zawsze możemy wybrać jedną z wielu ścieżek rowerowych.